Fransız Sınır Polisi’nin Müslümanlara hakaret içeren e-postasına soruşturma

10 Ocak 2017
Fransız Sınır Polisi’nin Müslümanlara hakaret içeren e-postasına soruşturma

Fransa Sınır Güvenliği Polisi Genel Müdürlüğü’nden iç yazışma şeklinde tüm çalışanlara gönderilen bir e-postada, Müslümanlara hakaret edildiği ve İslam’dan ‘Avrupa’nın kanseri’ şeklinde bahsedildiği ortaya çıktı.

Fransa’da artan yabancı düşmanlığı ve İslamofobik saldırılar endişe yaratıyor. Fransız Sınır Güvenliği Polisi Genel Müdürlüğü’nden tüm çalışanlara gönderilen bir e-postanın içeriği tartışma yarattı. Ulusal TMC kanalında yayınlanan ‘Quotidien’ isimli programda, sözkonusu e-postaya yer verildi.

IRKÇI E-POSTA HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Geçen yıl gönderilen e-postanın ekim ayında aynı kurumda çalışan bir görevli tarafından ekran fotoğrafının alındığı ve içeriğinin paylaşıldığı belirtildi. Programın siyasi danışmanlarından Azzedine Ahmed-Chaouch, tüm çalışanlara gönderilen e-postada ‘İslam Avrupa’nın kanseridir’, ‘Fransa hiç bu kadar ağır hasta olmamıştı’, ‘Müslümanlar metastazdırlar’ şeklinde ırkçı ve İslamofobik mesajların yer aldığını belirterek, Müslümanlara hakaret içeren cümlelerle dolu e-posta hakkında soruşturma açıldığını söyledi.

Fransız Sınır Polisi’nin Müslümanlara hakaret içeren e-postasına soruşturma Haberine Ait Etiketler

Geri